Boya yüzeyinin darbelere ve sürtünmelere karşı korunması amacıyla yapılan işlemlerdir.Küçük taş parçaları, kuş ve böceklerin bıraktığı izler, havadaki nitrojen ve fosfor partiküllerinin suyla birleşmesinden oluşan asit yağmurları, otomobilinizin yüzeyinde hasarlara ve kalıcı lekelere neden olabilir. Otomobiliniz tüm günü sizinle birlikte geçiriyor ve özellikle şehir dışındaki yollarda, kırsal arazilerde size eşlik ediyorsa onu çevresel etkenlerden korumanız gerekebilir. Bunun gibi çatlamaları, çökükleri ve renk kayıplarını önlemek için, günümüzde araçların tüm boyalı yüzeylerine uygulanabilen araç kaplama yöntemlerini tercih edebilirsiniz. Otomobilinizi korumaya almak istediğinizde karşınıza çıkan isimlerden biri de boya koruma filmleridir. Peki bu uygulama gerçekten etkili mi? Hangi malzeme daha iyi sonuç veriyor? İşte geleneksel araç kaplama yöntemlerinden biri olan boya koruma filmi hakkında bilmeniz gereken her şey…


BOYA KORUMA FİLMİ İÇİN SİZİ SERVİS NOKTALARIMIZA BEKLİYORUZ


Boya koruma filmi nedir?
Araç kaplama malzemelerinden biri olan boya koruma filmleri, farklı kalınlık ve malzeme kullanılarak üretilen şeffaf kaplamalardır. Elastik bir yapıya sahiptirler ve aracınızın kaput ölçülerine ve uygulama yapılacak bölgenin büyüklüğüne göre ölçeklendirilirler. Koruma amaçlı yapılan araç kaplama işlemlerinden biri olan bu yöntem için poliüretan ya da PVC filmler tercih edilebilir. Ancak poliüretan, darbeleri absorbe etmesi ve sürtünmeye karşı dayanıklı olması nedeniyle PVC filmlere göre daha avantajlıdır.

Boya koruma filmi nasıl yapılır?
Sürüş sırasında ya da olası kaza anlarında otomobilinizin dış etkenlerden en fazla etkileneceği kısımlar, tampon, yan paneller, tavan, kaput, kapı direkleri ve çamurluklardır. Boya kaplama uygulamasına başlamadan önce otomobilinizin bu bölümlerinde çizik ya da göçmeler varsa düzeltilir ve araç kaplamayı engelleyecek aksesuarlar sökülür. Boyalı yüzeylerin her birine uygulanacak araç kaplama filminin doğru bir şekilde uygulanabilmesi için bu yüzeylerin kirden, tozdan ve lekelerden de arındırılması gerekir. Temiz yüzeye püskürtülen suyun fazlası alınır ve boya koruma filmi kaplanır. Hava kabarcıklarının giderilmesi ve pürüzsüz bir görünüm elde edilebilmesi için kaplama işleminin özenli yapılması kadar kullanılan malzemeler de önemlidir. Bunun için, kaliteli ve tescilli markaların ürettiği garantili, elastik özellikli ve ideal değer olarak kabul edilen 130-150 mikron kalınlığındaki araç kaplama filmlerini tercih edebilirsiniz.


Ferrari, Porsche, Mini, Land Rover, Mercedes, Bmw, Audi, Volkswagen, Seat, Opel, Honda, Fiat, Toyota, Alfa Romeo, Skoda, Suzuki, Mazda, Renault, Chevrolet, Ford, Kia, Hyundai, Peugeot, Citroen, Subaru, Volvo, Dacia, Chrysler, Geely, Lada, Tata, Ssangyong ve diğer markalara hizmet verilmektedir.

Etiketler : Boya Koruma Film, Oto Boya Koruma Filmi, Bursa Oto Boya Koruma Film, Bursa Oto Boya Koruma Filmi, Oto Boya Koruma Film Ücretleri, Oto Boya Koruma Filmi Fiyatı, Bursa Oto Boya Koruma Ücreti, Boya Koruma Filmi Ücreti, Boya Koruma Filmleri, Bursa Boya Koruma Filmleri