PPF Şeffaf Kaplama Filmi araç boyasını korumak için geliştirilmiş şeffaf ve poliüretan içerikli bir maddedir. PPF (Paint Protection Film) Türkçe’de Boya Koruma Filmi olarak geçmektedir.

PPF Şeffaf Kaplama Filminin güçlü yapışkanı sayesinde araç yüzeyine tutunur ve 150 mikronluk bir kalınlık oluşturur. Genelde aracın kaputu kaplandığından Kaput Koruma Filmi olarak da anılır. Ancak kaput koruma filmi seçiminde ürünün içeriği oldukça önemlidir. Poliüretan bazlı kaput koruma filmi PVC kaput filmlerine göre çok daha gelişmiştir.

Her ne kadar iki ürün de aracın boyasını çizilmelerden ve çevresel aşındırıcılardan korusa da poliüretan içerikli PPF Şeffaf Kaplama aynı zamanda taş vuruklarına karşı da maksimum ölçüde koruma sağlar.

Öte yandan Poliüretan içerikli PPF Boya Koruma Filmi PVC Kaput Koruma Filmine kıyasla çok daha parlak ve net bir görüntüye sahiptir.

Başarılı ve yeni nesil bir laminasyona sahip olan PPF Şeffaf Kaplama Filmleri çok uzun süre sararmadan ve dökülmeden ultra şeffaf olan parlaklıkları ile araç yüzeylerindeki performanslarını sürdürebilirler.
Hatta daha gelişmiş teknolojiye sahip PPF Boya Koruma Filmleri kendi yüzeyindeki çizikleri ısı ile tamir edebilir. Bu teknoloji PVC Kaput Koruma Filmlerinde bulunmamaktadır.

PPF Boya Koruma Filmleri, uygulanan ürünün modeline bağlı olarak değişmekle birlikte, PVC Kaput Filmlerine kıyasla çok daha uzun ömürlüdür.

Eski teknoloji PVC Boya Koruma Filmleri 2 yıl gibi kısa ömürlerini tamamladıklarında sökülmeleri gerekmektedir. Bu süre geçtikten sonra halihazırda oldukça çizilmiş, matlaşmış ve sararmış olup boyaya da zarar vermeye başlamışlardır.

Yeni nesil teknoloji ile üretmiş olduğu PPF Boya Koruma Filmi (Paint Protection Film) diğer ürünlere kıyasla, daha uzun ömürlü ve sararma eşiği daha yüksektir.


PPF Şeffaf Kaplama Filmi hakkında detaylı bilgi için bizi arayabilir veya ŞUBELERİMİZden destek alabilirsiniz


 

 

PPF Şeffaf Kaplama Filmi, PPF Şeffaf Kaplama Filmleri, Bursa PPF Şeffaf Kaplama Filmi, Bursa PPF Şeffaf Kaplama Filmleri, Bursa PPF Boya Koruma Filmi, Bursa PPF Filmleri, Bursa PPF Oto Kaplama, Bursa PPF Araç Kaplama, Bursa PPF Kaput Koruma Filmi, Bursa PPF ücreti