Şeffaf koruma filmi (PPF-Paint Protection Film) araç yüzeyini koruma amaçlı seçilebilecek en üst seviye koruma yöntemidir. Kullandığımız ultra şeffaf boya koruma filmleri yoldan gelebilecek taş vb ufak cisimlere karşı, ufak park hasarları ve kapı açmaları sonucu oluşabilecek boya kalkmalarına karşı boya yüzeyini gerçek anlamda korur.

Şeffaf koruma filminde en önemli etken kullanılacak filmin malzemesi yani kalitesidir. Bir dönem ülkemizde kullanılan ve malesef birçok yetkili servis de dahil olmak üzere kullanılmaya devam eden PVC bazlı filmler kısa sürede deforme olmakta, zamanında sökülmedikleri takdirde araç boyasına tekrardan boya işlemi gerektirebilecek ciddi zararlar verebilirler  Şeffaf koruma filminin gerçek poliüretan malzemeden yapılması, aracın çizilme, aşındırıcı ve taş sıçramalarına gibi dış etkenlerden en üst düzeyde korunmasını sağlar.

Kullandığımız filmler gerçek poliüretan malzemeden olup aracın görüntüsünü değiştirmez, uygulama yapılan yüzeyde farkedilmez. Garanti verdiğimiz süreler içerisinde bozulmaz ve kalkmaz. Ayrıca yüzeyinde zamanla olujşabilecek kılcal çizikleri kendi kendine onarıp parlaklıklarını ömür boyu korumaktadırlar.

Şeffaf Boya Koruma Filmi Nasıl Uygulanır?

Şeffaf koruma filmi uygulaması öncesi tüm araç tıpkı seramik kaplama uygulamaları öncesinde olduğu gibi temizlik ve polisaj uygulamaları ile olabilen en kusursuz duruma ulaştırılır. Boya yüzeyinde hiçbir kılcal çizik ve kalıntı olmadığından emin olunduktan sonra film uygulamasına geçilir. Şeffaf boya koruma filmleri su ile uygulanmaktadır. Aracın üzerinde kesim yapmamakta ve filmi uygulama yaptığımız parçaların olabildiğince içlerine kıvırarak yapıştırmaktayız. Araç üzerinde kesim yapılmadığı için hem olası maket bıçağı izlerinin önüne geeçilmekte hem de kaplama tamamen farkedilmez olmaktadır.

Şeffaf Koruma Filmi Boyaya Zarar Verir mi?

Uygulama yaptığımız poliüretan filmler uygulanan ürünün modeline bağlı olarak değişmekle birlikte 5-10 yıl arası garanti sürelerine sahiptirler. Bu süreler içerisinde deforme olmayıp boyada da herhangi bir deformasyona neden olmazlar. Garanti süreleri bittiğinde de yapışkan kalıntısı bırakmadan ısı ile kolaylıkla sökülebilirler.

Uygulamasını yapmadığımız eski teknoloji PVC filmler 2 yıl gibi kısa ömürlerini tamamladıklarında sökülmeleri gerekir. Aksi takdirde boyanın zarar görmesine neden olurlar. Aynı şekilde araç boyalarına özel üretilmeyen fakar araçlar üzerinde bolca uygulamasını gördüğümüz reklam folyoları araç boyasına zarar vermektedirler.